Koło naukowe

elbląskich pedagogów

Koło naukowe Elbląskich Pedagogów

„Podziel się posiłkiem” – pomoc osobom bezdomnym

W dniu 5 marca 2021 z inicjatywny członków Koła Naukowego Elbląskich Pedagogów i przy współpracy z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Kamionku Wielkim,  studenci i pracownicy Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej uczestniczyli w akcji mającej na celu wsparcie osób bezdomnych „Podziel się posiłkiem”, w ramach spotkań na Placu Dworcowym w Elblągu organizowanych przez Chrześcijańską Misję Społeczną Teen Challange w Elblągu.

Akcja „Podziel się posiłkiem” była organizowana przez Koło Naukowe po raz drugi. Głównym celem jaki założyli sobie inicjatorzy tej akcji było wsparcie osób bezdomnych, które z racji panującej sytuacji pandemicznej, mają utrudniony dostęp do ciepłych posiłków. Dlatego ciepłą zupę, którą rozdaliśmy w trakcie spotkania, ugotowali i przygotowali do transportu wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim z kl 2a i 2b, Zasadniczej Szkoły Branżowej o kierunku kucharz pod nadzorem Pani mgr Agaty Gutowskiej i Pana mgr Ryszarda Kaszczyca, byłego Dyrektora MOW. Transport zabezpieczył Pan Dyrektor MOW Radosław Żyłowski. Zupę  profesjonalnie zapakowała Pani kuchareczka Danusia Sulenta w ośrodku wychowawczym w Kamionku Wielkim z wychowankami grupy I wychowawczej a posiłek przywiózł nieoceniony kierowca i zawsze dyspozycyjny w pracy Wiesław Kędzierski.  Studenci w porozumieniu z Panią Joanną Polkowską Kierownik Dziekanatu Wydziału Administracji i Nauk Społecznych przygotowali suchy prowiant w postaci kanapek oraz słodkie dodatki w postaci ciast, które osoby bezdomne mogły zabrać ze sobą. Za koordynację całego wydarzenia zarówno w EUH-E jak również w MOW w Kamionku Wielkim odpowiedzialna była  Pani mgr Magdalena Kuligowska opiekun Koła Naukowego Elbląskich Pedagogów oraz wychowawca gr. I w MOW w Kamionku Wielkim.

Efekty akcji przeszły wszelkie oczekiwania, wszystkie posiłki zostały rozdane osobom potrzebującym a najlepszą nagrodą był uśmiech zadowolonych uczestników spotkania. Udział w spotkaniu na Placu Dworcowym, był również możliwością, do rozmów z osobami bezdomnymi, na temat ich problemów, które napotykają w swoim codziennym funkcjonowaniu. To także możliwość do zapoznania się z faktycznymi działaniami, które organizuje Chrześcijańska Misja Społeczna Teen Chalenge w Elblągu względem wszystkich osób potrzebujących na terenie miasta Elbląga i okolic.

W imieniu członków Koła Naukowego oraz osób, które otrzymały wsparcie pragniemy przede wszystkim podziękować Panu Rektorowi EUH-E dr Zdzisławowi Dubielli prof. EUH-E, za otwartość i wsparcie finansowe całego przedsięwzięcia. Słowa wdzięczności kierujemy także do przedstawicieli Chrześcijańskiej Misji Społecznej Teen Chalenge w Elblągu, którzy zgodzili się na nasz kolejny udział w spotkaniach oraz wspierali nas w trakcie jej trwania. Podziękowania składamy również Panu mgr Radosławowi Żyłowskiemu dyrektorowi MOW oraz całemu gronu pedagogicznemu i pracownikom ośrodka, którzy swoim zaangażowaniem i pracą wsparli naszą akcję. Gorące podziękowania kierujemy również do Wychowanków MOW a w szczególności do Krystiana Kollmana, Remigiusza Padewskiego, Sebastiana Storonowicza, za przygotowanie posiłku oraz za ogromne zaangażowanie w organizację logistyczną przedsięwzięcia. Słowa uznania kierujemy również do studentów i Pani Joanny Polkowskiej za poświęcony czas i pracę związane z przygotowaniem i rozdawaniem posiłków.

Zapraszamy do obejrzenia wydarzenia - pobierz film

Opiekun Koła Naukowego Elbląskich Pedagogów
Mgr Magdalena Kuligowska

 

02 03 08

10
09 13
 17  21  24
 22  25  26

Facebook

Newsletter

Zaakceptuj Warunki korzystania oraz Polityka prywatności

Kontakt

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna

82-300 Elbląg, ul. Lotnicza 2

  • dummy55 239 38 02

  • dummy512 543 463

  • dummy rektorat@euh-e.edu.pl

© Copyright EUH-E 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.