Aktualności

legia akademicka

Legia Akademicka EUH-E WALCZY

Szanowni "Legioniści", zgodnie z wojskową maksymą - "Żołnierz nigdy się nie poddaje - żołnierz walczy do końca", my także nie "odpuszczamy", mimo chwilowych trudności i zawirowań. Mając w pamięci nasze pierwsze zajęcia, bardzo proszę w ramach samokształcenia zapoznać się z następującymi zagadnieniami:

Pełna znajomość stopni wojskowych Wojsk Lądowych:

  • "Regulamin Ogólny SZ RP" - tematyka, rozdziały, ogólne informacje;
  • "Regulamin Musztry SZ RP" - tematyka, rozdziały, ogólne informacje;
  • "Ceremoniał Wojskowy SZ RP" - tematyka, organizacja uroczystości i zbiórek, rodzaje uroczystości i zbiórek itd.

Zapoznanie się z tą tematyką pozwoli nam skrócić czas na jej realizację i przeznaczyć go na kolejne tematy i zagadnienia. Jednocześnie słuchacze, którzy otrzymali tematy do opracowania są w gotowości do ich przedstawienia na kolejnych zajęciach - bez względu na termin - pełna gotowość bojowa.

Ponadto jednostka patronacka - 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej w Braniewie organizuje szkolenie w części teoretycznej - 10 godzin. Zajęcia odbędą się na terenie jednostki w Braniewie. Wstępnie proponowane są dwa terminy - 6 lub 27 kwietnia 2020 roku. Zajęcia odbędą się w ciągu jednego dnia. Istnieje możliwość wykupienia obiadu na stołówce żołnierskiej - cena dwóch dań z deserem - ok. 8 zł. Proszę Dowódcę naszej grupy - a obowiązki pełnić będzie tymczasowo p. Ewa Hrynowiecka, o zebranie propozycji terminu przeprowadzenia zajęć w 9 Brygadzie. Jeżeli po 25 marca zajęcia zostaną wznowione, nasze wykłady będziemy kontynuować w następujących terminach - 2, 7, 9, 16, 21 kwietnia 2020 roku w godzinach 16. 50 - 21. 05. Termin "rezerwowy" zajęć ewentualnie uzupełniających - 23 kwietnia. Reagujemy na sytuację na bieżąco. Naszym "komunikatorem" są aktualności oraz Dowódca grupy. Mój mail jest także do dyspozycji.

 

Serdecznie pozdrawiam "całe wojsko EUH-E" i zdrowia życzę.
ppłk rez. Zbigniew Tuszyński

autor zdjęcia: mł. chor. Krzysztof Moliński

Facebook

Newsletter

Zaakceptuj Warunki korzystania oraz Polityka prywatności

Kontakt

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna

82-300 Elbląg, ul. Lotnicza 2

  • dummy55 239 38 02

  • dummy512 543 463

  • dummy rektorat@euh-e.edu.pl

© Copyright EUH-E 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.