Aktualności

legia akademicka

Serwis informacyjny Legii Akademickiej

Czołem "Legioniści". Kilka informacji, które jeszcze "ciepłe" otrzymaliśmy z Ministerstwa Obrony Narodowej, WKU i WSzW.

Kwalifikacja Wojskowa 2020 została zawieszona bezterminowo. Wiem i mam listę osób naszej Legii, które kwalifikacji jeszcze "nie ogarnęły". Dobra wiadomość jest taka, że jeżeli ruszymy z nauką, wyjdziemy z domów i damy radę "przeciwnikowi", istnieje - jak zapewnia MON - prawdopodobieństwo przeprowadzenia kwalifikacji dla Legii Akademickiej. Wielce prawdopodobne jest, iż osoby które jej nie przeszły, zostaną skierowane do RWKL w Gdańsku i tam tę kwalifikację przejdą. Zatem czekamy na sygnał.
Zaproponowano także (MON), aby termin zakończenia części teoretycznej, realizowanej przez uczelnię i jednostkę patronacką przedłużyć wstępnie do 17 maja - część teoretyczna podstawowa i podoficerska wraz z egzaminem, którą zaczęliśmy realizować w EUH-E w ramach Legii. Daje nam to pewne możliwości. MON popiera prowadzenie samokształcenia poprzez media społecznościowe i aktualności - co realizujemy. W mocy pozostaje kształcenie w ramach e-learningu.
 
Jednocześnie bardzo proszę o zadawanie wszelkiego rodzaju pytań i zgłaszanie problemów bezpośrednio do mnie lub naszego Dowódcy - nie do MON-u. My jesteśmy "pierwszym ogniwem" i My mamy Państwu rozwiać wszelkie wątpliwości czy udzielić odpowiedzi na pytania. To My koordynujemy program w Naszej Uczelni. MON jest ostatecznością - taką przekazano nam prośbę, ponieważ ilość pytań i problemów, bardzo prozaicznych, która spływa do MON każdego dnia z uczelni (od studentów) w całym kraju jest gigantyczna. Stąd prośba - wszystko i o wszystkim do NAS.
 
Jeżeli zapoznali się Państwo z "Regulaminem Ogólnym SZ RP" to zapewne zgłębiliście zagadnienie "drogi służbowej", która obowiązuje w wojsku. Więc od dziś ją u Nas realizujemy - wszak jesteśmy już prawie w wojsku.
 
Do poniedziałku otrzymają Państwo kolejne tematy do samokształcenia. Tyle na dziś. Nieustająco wszystkim zdrowia życzę.
 
ppłk rez. Zbigniew Tuszyński

Facebook

Newsletter

Zaakceptuj Warunki korzystania oraz Polityka prywatności

Kontakt

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna

82-300 Elbląg, ul. Lotnicza 2

  • dummy55 239 38 02

  • dummy512 543 463

  • dummy rektorat@euh-e.edu.pl

© Copyright EUH-E 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.