Q&A z absolwentami EUH-E

Jednym z gości, których poprosiliśmy o krótki wywiad w ramach naszego cyklu „Q&A z ….” jest Pani Natalia Cichowicz. Pani Natalia jest naszą absolwentką, która  w 2020 r. ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku pedagogika o specjalności opiekuńczo- wychowawczej. Po ukończonych studiach pojęła pracę w Żłobku Miejskim nr 2 w Elblągu.

Jak wspomina Pani pierwsze zajęcia w EUH-E?

Jeśli dobrze pamiętam to pierwsze zajęcia były z Panią magister Wiolettą Engler z komunikacji interpersonalnej i społecznej, które wspominam bardzo pozytywnie. Nowe miejsce, nowi ludzie, lekki stres, który Pani Wioletta prowadząc zajęcia rozładowała angażując nas do czynnego udziału prosząc by każdy z nas opowiedział cos o sobie. I najważniejsze to wizyta Pani Asi z dziekanatu, która rozdała legitymacje studenckie….ale byłam dumna hahaha …

… a jak wspomina Pani obronę?

Samo słowo obrona wywołuje stres chyba u większości studentów, ale nie taki diabeł straszny jak go malują o czym przekonałam się po wyjściu z sali egzaminacyjnej. Bardzo się cieszę, że był to okres gdzie wirus trochę odpuścił i obrona mogła się odbyć w uczelni. Po tak długiej przerwie najlepszym uczuciem było spotkanie się z koleżankami, kolegami i wykładowcami. Ten dzień był pełen emocji, śmiechu, wspomnień i  żalu, że to już koniec.

Czy zdobyta w EUH-E wiedza, umiejętności i kompetencje społeczne przydają się Pani podczas wykonywania pracy zawodowej?

Oczywiście, że tak. Wiedza zdobyta przez trzy lata studiów pomaga mi w pracy każdego dnia, ale również w życiu osobistym we własnym otoczeniu, gdyż jestem mamą, żoną, rzyjaciółką. Studia powodują, że wychodzi się z nich jako inny człowiek, bynajmniej tak było w moim przypadku. Zmieniła się moja perspektywa, zaczęłam inaczej patrzeć na pewne sytuacje, zdarzenia związane z wychowaniem  i relacjami międzyludzkimi. I myślę, że to jest dla mnie najcenniejsze.

Jak ocenia Pani nauczycieli akademickich EUH-E?

Jeśli chodzi o nauczycieli akademickich są to profesjonaliści z ogromnym zaangażowaniem i pasją. Przekazywana przez nich wiedza jest nie tylko teorią, ale także ich doświadczeniem zawodowym co bardzo ceniłam podczas zajęć. Były takie zajęcia gdzie mijały 3h i nie było wiadomo kiedy bo zajęci dyskusją z wykładowcą traciliśmy poczucie czasu. Za co bardzo im dziękuję.

Co najbardziej zapadnie Pani w pamięć z czasu studiowania w EUH-E?

Myślę, że przede wszystkim klimat jaki panuje w uczelni. Każdy z nas ma tak czasem, że jak gdzieś wejdzie to czuje się prawie jak w domu i takie uczucie towarzyszyło mi podczas studiowania na EUH-E. Jest oczywiście wiele sytuacji, które zostaną w pamięci jak np. egzamin u Pana profesora Prądzyńskiego z socjologii, czy zajęcia z emisji głosu z Panią doktor Jaworską - licząc wrony bez ogona…hahaha, zajęcia pełne sztuki na świeżym powietrzu z Panią magister Łuńską oraz pierwsze spotkanie z Panią magister Kuligowską i doktorem Kulikowskim. Bardzo serdecznie ich pozdrawiam.

Jest nam bardzo miło, że pomimo własnych obowiązków znalazła Pani czas, aby odpowiedzieć nam na kilka pytań. Dziękujemy bardzo i życzymy samych sukcesów w dalszej pracy zawodowej.

Zaakceptuj Warunki korzystania oraz Polityka prywatności

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna

82-300 Elbląg, ul. Lotnicza 2

• dummy55 239 38 02

• dummy512 543 463

• dummy rektorat@euh-e.edu.pl

© Copyright EUH-E 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.