Aktualności

uczelnia

Z wizytą w Kuźni Społecznej

19 listopada 2021 roku prorektor ds. kształcenia dr, prof. EUH-E Izabela Seredocha i dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych dr Piotr Kulikowski uczestniczyli w wizycie studyjnej w Kuźni Społecznej w Olsztynie.

Kuźnia jest przykładem kreatywnie działającego podmiotu z obszaru ekonomii społecznej. Jej działania wpisują się w światowy trend na rynku pracy, w którym funkcjonują obok siebie i inspirują  się nawzajem freelancerzy, mikroprzedsiębiorstwa, organizacje społeczne. W wydzielonej strefie coworkingowej wynajmowane są przeszklone biura lub stanowiska w otwartej komfortowej przestrzeni. W ten sposób została  stworzona kreatywna i wspierająca się społeczność. 

Wizyta studyjna towarzyszyła spotkaniu Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz Zespołu ds. Współpracy Nauki i Ekonomii w Olsztynie. Przedstawiciele EUH-E uczestniczyli w obydwu posiedzeniach. Jest to efekt podpisanego w 2019 roku porozumienia z Urzędem Marszałkowskim (Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej), którego celem jest podejmowanie działań popularyzujących wiedzę na temat ekonomii społecznej.

 

DSC 0683  DSC 0726  DSC 0722      
           
           

Facebook

Newsletter

Zaakceptuj Warunki korzystania oraz Polityka prywatności

Kontakt

Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych

82-300 Elbląg, ul. Lotnicza 2

© Copyright AMISNS 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.